Opozorilo: Neuradno prečiščeno besedilo predpisa predstavlja zgolj informativni delovni pripomoček. Osnovni predpis je povzet po PISRS (Pravno-informacijski sistem Republike Slovenije). Nadaljnje posodobitve so pripravljene v uredništvu založbe Verlag Dashöfer.
PRAVILNIK
o napredovanju v plačne razrede na Univerzi v Ljubljani
Zadnja sprememba | Številka | Veljavno od |
Spremembe Pravilnika o napredovanju v plačne razrede na Univerzi v Ljubljani | 2188/2017 | 12.8.2017 |
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
(Predmet urejanja)
(1)
S tem pravilnikom se za delavce Univerze v Ljubljani (v nadaljevanju: UL) določata način in postopek preverjanja izpolnjevanja pogojev za napredovanje v višji plačni razred na istem delovnem mestu oziroma v istem nazivu v višji plačni razred.
(2)
Za napredovanje delavca po tem pravilniku se poleg določb ZSPJS upoštevajo tudi kolektivne pogodbe, ki urejajo delovna mesta, sistemizirana na UL.
(3)
Izpolnjevanje ali neizpolnjevanje pogojev za napredovanje v plačni razred po tem pravilniku ne izključuje napredovanja v habilitacijskem nazivu.
(4)
Vsi delavci UL, ki izpolnjujejo pogoje po tem pravilniku, lahko na delovnem mestu oziroma znotraj istega naziva napredujejo v višji plačni razred vsaka tri leta.
2. člen
(Področje uporabe pravilnika)
Na podlagi tega pravilnika lahko delavec na UL napreduje za razliko med plačnim razredom, doseženim s prevedbo plač v skladu z ZSPJS, in najvišjim plačnim razredom istega delovnega mesta oziroma naziva, ki ga je mogoče doseči z napredovanjem.
3. člen
(Pomen izrazov)
(1)
Odgovorna oseba po tem pravilniku je predstojnik ali organ univerze oziroma članice, ki je pristojen za podajo predloga za spremembo pogodbe o zaposlitvi zaradi napredovanja:
-
Upravni odbor univerze za rektorja (po koncu mandata),
-
rektor za delavce na delovnih mestih visokošolskih učiteljev, ki glede na svoje položaj opravljajo delo dekanov, in za delavce zaposlene na delovnih mestih plačne skupine B (po koncu mandata),
-
glavni tajnik za delavce, zaposlene na rektoratu UL (tajništvo), razen tistih, ki so zaposleni na delovnih mestih plačne skupine B,
-
dekan za delavce plačne skupine D in za vse ostale zaposlene delavce na članici.
(2)
Napredovalno obdobje je čas od zadnjega napredovanja oziroma prve zaposlitve v javnem sektorju, ko je delavec delal na delovnih mestih, za katere je predpisana enaka stopnja strokovne izobrazbe.
(3)
Ocenjevalno…